16 czerwca 2024
Wiadomości

Imigranci molestują policjantki w Niemczech

foto: YouTube (tmikthueringen),  "Komm zur Thüringer Polizei!"
foto: YouTube (tmikthueringen), „Komm zur Thüringer Polizei!”

W Niemczech coraz częściej dochodzi do przemocy na tle seksualnej wobec policjantek. Podczas interwencji w ośrodkach dla uchodźców mają miejsce liczne przypadki molestowania funkcjonariuszek. Problemy zaczynają mieć także mężczyźni służący w policji.

Hagen Husgen, przewodniczący saksońskiego Związku Zawodowego Policji opowiedział o całej sytuacji w wywiadzie na niemieckiego radia MDR. Mężczyzna przyznaje że coraz częściej dochodzi do napaści na tle seksualnym, których ofiarami są policjantki. Niektóre przypadki w ogóle nie są rejestrowane.

Problem potwierdza także autorka książki „Niemcy w niebieskim świetle”, Tania Kambouri,  która sama pracuje policji. – Całkowicie to przemilczamy i w ogóle nie walczymy z tym problemem – powiedziała. Autorka dodała, że jej zdaniem nikt nie będzie chciał w najbliższym czasie przeciwdziałać napaściom seksualnym na policjantki ze strony imigrantów. O książce Kambouri pisaliśmy już TUTAJ.

Wiceprzewodniczący Ogólnoniemieckiego Związku Zawodowego Policji, Dietmar Schiff uważa, że azylanci potrzebują specjalnego szkolenia, a państwo powinno im wyjaśnić, że tutaj „kobiety i mężczyźni pracują i żyją razem i nie ma tu żadnych różnic”.

W Niemczech dochodzi również coraz częściej do fizycznych ataków na funkcjonariuszy policji obojga płci. 14 928 funkcjonariuszy zgłosiło przypadek jakiegoś rodzaju napaści, a o 7 proc. wzrósł odsetek ataków na służby ratunkowe.- Patrząc statystycznie, w 2015 roku przynajmniej co trzeci bawarski funkcjonariusz policji został obrażony, opluty, uderzony, kopnięty lub spotkał się z groźbami – powiedział minister spraw wewnętrznych.

Mas/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net