Imigranci ostrzelani na słowackiej granicy

Do starcia doszło na granicy z Węgrami. Kierowca samochodu, którym podróżowali imigranci, nie chciał zatrzymać się na polecenie celników. Strażnicy oddali strzały ostrzegawcze. Gdy to nie pomogło strzelili w kierunku wozu.

Foto: Captain Blood, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (edytowany
Foto: Captain Blood, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (edytowany

Ze strony węgierskiej przyjechały cztery samochody, którymi podróżowali obcy. Gdy strażnik graniczny wezwał ich do kontroli, kierowca jednego z aut zareagował niespodziewanie i zaczął nagle uciekać. Pogranicznicy zgodnie z procedurą strzelili kilka razy w powietrze, jednak to nie poskutkowało. Dopiero wtedy strażnicy oddali strzał w stronę uciekającego samochodu. Jak się okazało, udaremnili w ten sposób próbę przemytu ludzi. Sześciu imigrantów chciało nielegalnie przewieźć przez granicę 11 osób.

W trakcie interwencji ucierpiała 26-letnia Syryjka, którą postrzelono. Trafiła do szpitala, podobnie jak ofiary nieudanego przemytu, u których stwierdzono ciężkie odwodnienie. To pierwszy przypadek, gdy słowaccy pogranicznicy musieli użyć broni w stosunku do islamistów.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net