23 lutego 2024
Wiadomości

Imigranci rozpoczynają strajk głodowy

foto: YouTube
foto: YouTube

Szef MSZ Peter Szijjarto poinformował, że Węgry rozpoczynają budowę drugiego ogrodzenia, tym razem na granicy z Rumunią. Wyjaśnił, że jest to koniecznością, ponieważ gangi przemycające imigrantów zmieniły trasy z powodu postawionego już muru na granicy z Serbią. 

– Nowe ogrodzenie, którego początek znajdzie się u zbiegu granic Węgier, Rumunii i Serbii, będzie budowane „na rozsądnej długości” granicy, jeśli presja migracyjna przesunie się w kierunku Rumunii. Poinformowaliśmy już rząd w Bukareszcie o naszych planach – powiedział minister na konferencji prasowej. Rzeczniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), Melissa Fleming powiedziała, że prawdopodobnie imigranci będą szukali innych tras, które omijają Węgry. Zapewniła, że organizacja nadal ma kontakt z innymi krajami, by okazać im wsparcie.

Władze Budapesztu ogłosiły wczoraj stan kryzysowy w dwóch komitatach na południu kraju. Nieco wcześniej, o północy, weszły w życie nowe przepisy, według których m.in. grozi do trzech lat pozbawienia wolności dla osób nielegalnie przekraczających granicę oraz do pięciu, jeśli ta osoba posiada broń lub dewastuje ogrodzenie. Zwiększono także kary dla przemytników ludzi.

Imigranci z tego powodu są bardzo oburzeni. Setki ludzi forsowały rano metalową barierę, którą ustawiła węgierska policja na głównej autostradzie łączącej Węgry z Serbią, a ok. 150 osób postanowiło ogłosić strajk głodowy. Policja zatrzymała 60 osób. – Otwierać granicę, otwierać granicę! Wpuśćcie nas! – krzyczeli nielegalni imigranci.

Smson/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net