16 maja 2024
Wiadomości

Imigranci znów prześladowani w RPA

Policja aresztowała 300 osób z powodu poruszenia, które miało miejsce RPA. Imigranci i biali osadnicy są prześladowani, naruszane są ich prawa. Minister Malusi Gigaba ostrzegł, że mogą pojawić się kolejne fale ataków ma obcokrajowców.

Niedawno sześciu imigrantów zostali bestialsko zamordowanych przez uzbrojone grupy. Oskarżają one imigrantów z Zimbabwe, Somalii, Bangladeszu, Pakistanu i Mozambiku o odbieranie im miejsc pracy. Napadają na sklepy cudzoziemców, co powoduje, że bardzo dużo imigrantów uciekło ze swoich domów, by schronić się w tymczasowych obozach. Zamieszki potępiły władze Zimbabwe, Malawi i Mozambiku. Zapewniły również, że dołożą starań, aby imigranci powrócili do swoich krajów.
Policja robi wszystko, co w jej mocy, aby przywrócić ład i porządek – powiedział minister Gigaba. – Rząd będzie egzekwować prawo. Nie zawaha się działać szybko i zdecydowanie. Chcemy też wydać surowe ostrzeżenie dla tych, którzy dopuszczają się aktów przemocy publicznej: odnajdziemy was i surowo osądzimy.

Zamierzenia ministra mijają się z dotychczasowymi wypowiedziami i działaniami członków rządu., który nakłaniał ludność do atakowania białych osadników i imigrantów. Król Goodwill Zweilthini Zulu orzekł, że obcokrajowcy „muszą spakować się i wyjechać z kraju”. Z kolei minister Lindiwe Zulu zdeklarował, że cudzoziemcy są w RPA „z uprzejmości” i „dlatego nie mogą zagarniać całego rynku dla siebie”.

Bezrobocie w RPA wynosi 24% i może wzrosnąć. Gospodarka Zimbabwe załamuję się, dlatego milion mieszkańców przekroczyło granice w słabo strzeżonych miejscach. Sytuacja stale się pogarsza z socjalistycznej polityki władz. Państwo przejmuje gospodarstwa tzw. białych farmerów, a także podżega do napaści na ich firmy.

Joan/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net