21 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Indie: Prześladowani chrześcijanie protestują

Ogromna ilość chrześcijan demonstrowała w czwartek przeciwko ostatnim falom ataków na kościoły. Kilkadziesiąt protestujących w Delhi zostało zatrzymanych, a wśród nich katolicki ksiądz. Był to pokojowy marsz, który prowadził z katedry do MSW w Delhi. Wobec demonstrantów siły bezpieczeństwa użyły siły.

Jak wiadomo z informacji indyjskiej stacji telewizyjnej DNTV, wśród zatrzymanych znajduje się rzecznik archidiecezji Delhi, ks. Dominic Emanuel. Policja swoje zachowanie tłumaczy tym, że nie wydano zgody na manifestację i stanowiła ona poważne zagrożenie dla budynków rządowych. Wynikły też pewne nieścisłości w związku z podaniem liczby zatrzymanych. Azjatycka agencja UCANews mówi o 100 aresztowanych, natomiast przedstawiciel policji w stolicy wspomina tylko o kilku złapanych demonstrantach.

1 lutego w nocy niezidentyfikowani napastnicy wdarli się do kościoła pod wezwaniem św. Alfonsy w Delhi. Wnętrze zostało splądrowane. Dokonano również profanacji Najświętszego Sakramentu. Jest to już 5 przypadek takiego ataku w przeciągu 2 miesięcy w samym tylko rejonie Delhi.

Szmar/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net