10 czerwca 2024
Wiadomości

Instytucja alarmuje: W ciągu 48 godz. mocne trzęsienie ziemi w Azji Środkowej

Międzynarodowa organizacja SSGS (sejsmologia, sejsmografia i badania geologiczne) wydała ostrzeżenie przed spodziewanym potężnym trzęsieniem ziemi w Azji Środkowej, które ma nastąpić w ciągu najbliższych 48 godzin. Najmocniej ma ucierpieć Pakistan. SSGS wcześniej ostrzegła m.in. o wielkim trzęsieniu Ziemi w Turcji, ale ostrzeżenia zignorowano.

Frank Hoger ostrzegał 3 lutego, że w południowo-środkowej Turcji, Jordanii, Syrii i Libanie nastąpił wkrótce silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 w skali Richtera. Trzy dni później doszło do kataklizmu.

Teraz SSGS wydała ostrzeżenie dla Środkowej Azji. Jak napisano w komunikacie, „w podziemnym uskoku trawiastym zarejestrowano gwałtowne wstrząsy, a w tym rejonie w ciągu najbliższych dwóch dni może nastąpić potężne trzęsienie ziemi”.

Instytut badawczy SSGS posiada wiele czujników. Wykryto wzrost wahań ładunków elektrycznych w przestrzeni kosmicznej oraz w pobliżu morza. Ma to być zwiastunem silnego trzęsienia ziemi, które obejmie obszar niemal całego Pakistanu.

Poza tym krajem, wstrząsy mogą dotknąć Kirgistan, Kazachstan i Turkmenistan. Miejscowe media w Pakistanie alarmują mieszkańców o możliwym kataklizmie.

SSGS podkreśliło, że ich szacunki są przybliżone. Nie ma obecnie znanej wiarygodnej metody ustalenia dokładnej lokalizacji trzęsienia ziemi.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Angelo_Giordano/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net