8 czerwca 2024
WiadomościWojskowość

Interpol alarmuje – prawie 200 terrorystów-samobójców zmierza do Europy

Interpol rozpowszechnił listę terrorystów, którzy mogli zostać przeszkoleni przez ISIS do przeprowadzenia zamachów samobójczych w Europie. Nie wiadomo, czy dotarli już na nasz kontynent.

twitter.com/Defence24pl

Informację podał wczoraj brytyjski „The Guardian”. Listę utworzono w oparciu o dane wywiadowcze USA zebrane w trakcie walk w Iraku i Syrii. – Interpol obawia się, że wraz z upadkiem samozwańczego kalifatu na Bliskim Wschodzie rośnie zagrożenie ze strony zdeterminowanych zamachowców samobójców próbujących przedostać się do Europy, przypuszczalnie działających w pojedynkę – pisze „The Guardian”. Dziennik podkreśla też, że „nie ma żadnego dowodu”, iż ktokolwiek z listy przedostał się już do Europy.

Interpol twierdzi, że 173 osoby z listy „mogą być wyszkolone w zakresie budowy i umieszczania improwizowanych ładunków wybuchowych celem zabicia lub ranienia”. – Istnieje przekonanie, że mogą oni przemieszczać się pomiędzy państwami w celu uczestniczenia w działalności terrorystycznej – czytamy.

W 2015 roku ONZ podał, że wedle szacunków w Iraku i Syrii przebywało około 20 tysięcy zagranicznych bojowników, z czego cztery tysiące miało pochodzić pochodziły z Europy. Nie stworzono jednak do tej pory listy tych terrorystów, mająca ułatwić ich namierzanie i obserwowanie.

kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net