Inwazja imigrantów zbliża się do USA! Dotarli już do Meksyku, są ich tysiące (WIDEO)

Od kilku dni media informują o wielkiej fali imigrantów zmierzających z Hondurasu na północ. Wczoraj tłum przekroczył granicę Gwatemali z Meksykiem i wędruje dalej. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zamknie przejścia graniczne.

Imigranci pochodzą głównie z Hondurasu, ale tłum składa się z obywateli także innych państw Ameryki Południowej i Środkowej. Masowo zbierają się blisko granicy meksykańskiego miasta Tapachula. Tworzą tam prowizoryczne obozowiska.

Tłum odgraża się także, że „jeśli nas odeślecie, powrócimy”.

– Mimo wyczerpania spowodowanego wielogodzinnym marszem – w większości ignorują propozycje policji meksykańskiej przewiezienia ich autobusami do ośrodków dla uchodźców. Obawiają się bowiem, że zostaną deportowani – informują lokalne media.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Obrador wczoraj poparł masę zmierzającą na północ. – Chcę im powiedzieć, że mogą na nas liczyć – powiedział. Obiecał też wydać im zezwolenia na pracę jeśli zaczną się o nie ubiegać.

Wcześniej Trump zagroził wstrzymaniem pomocy dla krajów regionu, a w serii tweetów zasugerował, że od rozwiązania tej sprawy uzależnia ratyfikację nowo uzgodnionej umowy o wolnym handlu, która ma zastąpić NAFTA.

– Atak na naszą południową granicę, w tym masowe przenikanie kryminalnych elementów i narkotyków, jest dla mnie jako prezydenta znacznie ważniejsze niż handel czy USMCA. Mam nadzieję, że Meksyk zatrzyma tę nawałę na swojej północnej granicy – napisał na Twitterze.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net