Inwazja kosmitów? Stephen Hawking naprawdę brał taką możliwość pod uwagę

Portal „Interia” przywołał kilka scenariuszy zagłady rodzaju ludzkiego, jakie publicznie brał pod uwagę Stephen Hawking. Wybitny fizyk wśród ewentualnych zagrożeń wskazał inwazję obcych, którzy chcieliby pozyskać surowce z naszej planety.

Zmarły trzy lata temu Stephen Hawking uważał, że „wymarcie jest nieuniknione” dla naszego gatunku. Przytoczył w swoim życiu kilka scenariuszy końca ludzkości. Jednym z nich jest właśnie inwazja obcej cywilizacji na naszą planetę.

Według wybitnego fizyka, atak mógłby być spowodowany chęcią pozyskania surowców naturalnych z naszej planety.

– Jeśli kosmici nas odwiedzą, wynik tego spotkania mógłby być jak ten, gdy Kolumb wylądował w Ameryce, co nie skończyło się dobrze dla rdzennych Amerykanów. Musimy tylko spojrzeć na siebie, aby zobaczyć, jak inteligentne życie może rozwinąć się w coś, z czym nie chcielibyśmy się spotkać – powiedział Stephen Hawking.

Interia.pl przytacza również odpowiedź Setha Shostaka z The Search for Extra-Terrestrial Intelligence (SETI) Institute w Kalifornii, który jednak nie zgadza się z taką ewentualnością. Jego zdaniem, „jest to nieuzasadniony strach”, gdyż „jeśli są zainteresowani zasobami, mają sposoby na znalezienie skalistych planet, które nie należą do nikogo”.

– Mogliby nas znaleźć miliard lat temu – ocenił Shostak.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Inwazja kosmitów? Stephen Hawking naprawdę brał taką możliwość pod uwagę

  • 4 sierpnia 2021 o 10:36
    Permalink

    Zagłady a raczej kary wymierzy tylko Pan Bóg .Kosmici wiedzą że Bóg istnieje i to wszystko stworzył więc nie będą się narażać na kary z jego strony .
    My sami jesteśmy kosmitami .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.