IPN: dokumenty są prawdziwe

foto: fb.com
foto: fb.com

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński, potwierdził, iż dokumenty znalezione w domu Czesława Kiszczaka są prawdziwe  – nie znaczy to jednak, że należy wierzyć im bezgranicznie.

-Nie wiemy czy wszystkie treści w nich zawarte są prawdziwe. Na tym polega weryfikacja każdego dokumentu historycznego –  oznajmił Kamiński, pytany o autentyczność dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. – Dokument autentyczny nie zawsze zawiera prawdziwe informacje, trzeba je czasem weryfikować. Tak będzie należało zrobić z tymi aktami, kiedy zostaną one przekazane do naszego archiwum – tłumaczy szef IPN dodając, iż chce, by stało się to jak najszybciej.

W czwartek Kamiński poinformował media, iż wśród budzących zainteresowanie całej Polski dokumentów znaleziono m.in. zobowiązanie do współpracy z SB podpisane Lech Wałęsa „Bolek” oraz teczkę tajnego współpracownika z lat 1970-1976. – Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do współpracy Lecha Wałęsy z SB. Wiedzieliśmy, że do 1976 roku była. Chyba wszyscy wiedzieli o tym od lat – skomentował te fakty Zbigniew Bujak. – Najwyższe zaufanie mają nie ci ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia ze Służbą Bezpieczeństwa, ale ci, którzy mieli do czynienia, może nawet coś podpisali, ale współpracę zerwali – twierdzi dawny opozycjonista. -Ci którzy zostali złamani, np. skłonieni do podpisu, w momencie, kiedy zrywali tę współpracę stawali się dużo silniejszym ludźmi niż przed. I jakby dużo lepiej o sobie myśleli niż przed – uważa Zbigniew Bujak. Więcej o teczkach „Bolka” – TUTAJ.

MGOT/tvn24.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net