Irakijczyk zatrzymany w Łodzi. Podejrzewa się go o planowanie zamachu

foto: YouTube
foto: YouTube

Irakijczyka zatrzymała łódzka ABW, usłyszy zarzuty posiadania materiałów wybuchowych. Policja podejrzewa, że sprawa może mieć związek z planowaniem zamachu na ŚDM.

48-letni Irakijczyk wynajmował w Polsce kilka mieszkań – jedno z nich, w Krakowie, znajduje się na planowanej trasie podróży papieża Franciszka. Na trop mężczyzny służby wpadły po tym, gdy podczas kontroli przed ŚDM natrafiono na ślady substancji wybuchowych w wynajmowanym przez niego lokalu. Na obecność niebezpiecznych materiałów wskazały specjalnie szkolone psy policyjne.

We współpracy z łódzką ABW udało się namierzyć i aresztować Irakijczyka. Przeszukano również oba wynajmowane przez niego mieszkania w Łodzi, w tym w hostelu na Okopowej. Badania wykazały, że na jego odzieży znajdują się ślady C4 i pentrytu. Nie znaleziono w żadnym z mieszkań samych materiałów wybuchowych, co uniemożliwia postawienie mu zarzutu prowadzenia działalności terrorystycznej.

Irakijczyk usłyszał jednak zarzut posiadania materiałów wybuchowych, za co może mu grozić od pół roku do ośmiu lat więzienia. W mieszkaniu na Okopowej odkryto m.in. spis centrów handlowych, co mogłoby wskazywać na planowanie zamachów w tych właśnie miejscach. Policja sprawdziła sklepy, nie znaleziono tam zagrożenia. Przedstawiciele zarówno prokuratury, jak i ABW są bardzo ostrożni w udzielaniu komentarzy. – Mogę na razie potwierdzić tylko, że w piątek (22 lipca) wszczęliśmy śledztwo po doniesieniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Postępowanie dotyczy tylko i wyłącznie jednego obywatela Iraku, który został aresztowany w niedzielę po południu – poinformowała Beata Marczak z Łódzkiego Wydziału Prokuratury Krajowej Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

MGOT/naszemiasto.pl, dzienniklodzki.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net