Irlandzki sąd broni życia

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Irlandzki sąd pierwszej instancji przyznał, że zgodnie z konstytucją słowo „nienarodzony” oznacza „nienarodzone dziecko”. Z tego wynika, że dziecko w łonie matki ma nie tylko prawo do życia, lecz także szereg innych praw.

Irlandzki sąd uznał, że dziecko nienarodzone ma „znaczące” prawa oraz pozycję prawną, która znacznie wykracza poza prawo do życia – stwierdził sędzia Richard Humphreys. Wskazał on także, iż irlandzka konstytucja nakazuje ochronę wszystkich dzieci, bez względu na to, czy już się urodziły, czy pozostają jeszcze w łonie matki.

Wyrok ten zapadł w związku ze sprawą dziecka imigranta z Nigerii i obywatelki Irlandii w kontekście deportacji mężczyzny sprzed kilku lat. Sąd nakazał bowiem odpowiedniemu ministerstwu rozpatrzenie praw dziecka nienarodzonego w tak sam sposób jak w przypadku dzieci narodzonych.

Wyrok sądu skomentował na swoim blogu Mathias von Gersdorff, niemiecki działacz i publicysta katolicki. Nazwał go „radosną wiadomością”, jednocześnie przypominając, że współcześnie na Zachodzie prawo do życia dziecka nienarodzonego nie jest wcale prawem oczywistym. „Dziś nie można już koniecznie zakładać, że sądy orzekają sprawiedliwie. Coraz częściej wpadają w pułapkę silnego prawniczego aktywizmu, w ten sposób uprawiając tak naprawdę politykę” – napisał na blogu Gersdorff.

Wymownym przykładem wydaje się być tutaj kwestia legalności procedury zabijania dzieci nienarodzonych w Niemczech. Mimo że w 1993 roku Federalny Sąd Konstytucyjny potwierdził prawo dzieci nienarodzonych do życia, to zaakceptował także niemal całkowicie swobodne ich zabijanie.

„W ten sposób mamy w Niemczech przedziwną sytuację, w której aborcje są niezgodne z prawem, ale niekaralne” – napisał publicysta. „Fakt, że już nawet sąd nie ma odwagi chronić fundamentalnych praw podstawowych, jest oznaką cywilizacyjnego barbarzyństwa” – dodał Gersdorff.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.