28 lutego 2024
Wiadomości

ISIS handluje organami

Podczas gdy opinia publiczna nadal żyje sprawą handlu organami przez organizację Planned Parenthood, nowe raporty donoszą, że terroryści Państwa Islamskiego są również zamieszani w sprzedaż narządów.

W mediach społecznościowych można natrafić na dyskusje zwolenników ISIS na temat sprzedaży ludzkich narządów. Jeden z islamistów określił je jako „części zamienne”. Chodzi głównie o organy niewolnic seksualnych. Również same kobiety są przedmiotem handlu. „Rozmowy z mediów społecznościowych ujawniają informacje o tym gdzie i w jakich warunkach kobiety są przetrzymywane, o ich cenach, a nawet sprawach z nimi związanych, takich jak możliwy przemyt ludzkich organów”- podaje w raporcie Middle East Research Institute.

Dyskusje na temat handlu organami i niewolnicami odbywały się na Facebooku, m.in. wśród francuskich zwolenników Państwa Islamskiego. Rozmówcy podawali ceny oferowane za poszczególne niewolnice: od 350 do 180 dolarów, w zależności od atrakcyjności i wyglądu danej kobiety. Pojawił się również temat handlu organami. Uczestnicy rozmowy dyskutowali o cenach za, jak to określali, „części zamienne”. „Sprawdź i zobacz czy możesz dostać nerkę lub wątrobę, jest na to popyt” – pisał islamista, cytowany przez memri.org.

Już w 2014 roku pojawiły się pogłoski na temat handlu organami w Państwie Islamskim. Irańska agencja informacyjna Al- Alam pisała wtedy o podejrzeniach co do tego typu działań. Powoływała się wówczas na opinię dyrektora zakładu patologii sądowej z Uniwersytetu w Damaszku. Iracki ambasador ONZ poinformował w lutym 2015 roku, iż Państwo Islamskie rekrutowało lekarzy do przemytu organami, pochodzących od zamordowanych ofiar. Następnie pozyskane środki wydawano na potrzeby organizacji terrorystycznej. Według ambasadora Mohamed Alhakima przynajmniej dwunastu lekarzy, którzy sprzeciwiali się makabrycznemu procederowi, straciło z tego powodu życie.

Joan/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net