Wolna Armia Syrii potwierdza: ISIS handluje z Turcją

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Generał brygady Hossam Al Awak, w wywiadzie potwierdził, że Wolna Armia Syrii jest w posiadaniu kopii kontraktów na zakup ropy z ISIS podpisanych przez Turcję.

 – Mamy kopie kontraktów naftowych podpisane przez stronę turecką i ISIS. Mamy również zdjęcia środków transportu – samochodów Toyota oznaczonych symbolem katarskiego dystrybutora Al-Ghanem i wwiezionych do Syrii wraz z pojazdami opancerzonymi, które bojownicy używają do transportu swoich przywódców – oświadczył Hossam Al Awak. – Od samego początku kryzysu syryjskiego w 2011 roku Turcja wspierała islamskich ekstremistów i terrorystów w Syrii wszelkimi możliwymi sposobami – w przeciwieństwie do umiarkowanych grup – dodał generał. – Zauważyliśmy, że ekstremistyczne grupy islamskie zapewniły sobie wsparcie Turcji jeszcze przed pojawieniem się ISIS. Wsparcie logistyczne odbywa się przez góry Qorsayah w pobliżu Bawabet as-Salam na granicy turecko-syryjskiej – poinformował Hossam Al Awak.

Generał twierdzi również, że dżihadyści są zaangażowani w przerzucanie sprzętu z fabryk i laboratoriów z syryjskiego Aleppo do Turcji. – Mamy nadzieję, że Rosja działa jako racjonalna strona. W przypadku Syrii Rosja mogłaby współpracować ze wszystkimi umiarkowanymi grupami, w tym z Wolną Armią Syrii – podsumował Al Awak.

O podejrzeniach dotyczących powiązań handlowych Turcji i ISIS pisaliśmy TUTAJ

Szy/sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net