Broń chemiczna w rękach ISIS

Foto: YouTube
Foto: YouTube

Wczoraj szef Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) oświadczył, że istnieją sygnały wskazujące na to, iż tzw. Państwo Islamskie jest w stanie samo wyprodukować broń chemiczną w Syrii i Iraku, gdzie islamiści okupują duży obszar.

 – Jest możliwe, że sami ją wytworzyli, co jest skrajnie niepokojące – stwierdził Ahmet Uzumcu. Jego zdaniem oznacza to, że “dysponują oni technologią, wiedzą i dostępem do substancji, które mogą zostać wykorzystane do produkcji broni chemicznej”.

Śledczy OPCW posiadają dowody na to, że w sierpniu w Iraku i Syrii użyto gazu musztardowego, zwłaszcza w mieście Marea w prowincji Aleppo. Organizacja wielokrotnie informowała o stosowaniu sarinu, gazu musztardowego czy chloru podczas walk w Syrii. Nigdy jednak nie wskazywała winnych.

Szef OPCW wspomniał także o “mocnych podejrzeniach, że dżihadyści byli w stanie użyć” broni chemicznej. Uzumcu nie wymienił jednak konkretnych ataków, w przypadku których zachodzi podejrzenie wykorzystania tego rodzaju środków.

W lutym szef CIA, John Brennan, stwierdził na antenie telewizji CBS News, że członkowie ISIS są w stanie wytworzyć niewielkie ilości chloru i gazu musztardowego. Natomiast rzecznik Pentagonu, Peter Cook, poinformował, że od początku marca międzynarodowa koalicja atakowała obiekty należące do tzw. Państwa Islamskiego, by “ograniczyć potencjał produkcji broni chemicznej”.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.