ISIS na „dopingu” narkotykowym

foto: FreeImages
foto: FreeImages

Jak się okazuje, dżihadystom z ISIS nie wystarcza sama wiara w Allaha, by dokonywać zamachów. Ze źródeł CNN wynika, iż wielu zamachowców przed akcją faszerowanych jest substancjami odurzającymi.

Środek o nazwie Captagon jest popularny na Bliskim Wschodzie nie od dzisiaj. Fakt, że stosują go bandyci z ISIS, potwierdził niedawno jeden z byłych zakładników przetrzymywanych przez dżihadystów. Mężczyzna przyznaje, iż był zmuszany do zażywania fenetyliny, która wyzwalała w nim m.in. ogromną euforię i minimalizowała lęk. Faszerowani Captagonem islamiści nie czują zagrożenia, są przekonani o własnej nieśmiertelności, a co za tym idzie chętniej biorą udział np. w samobójczych zamachach.

Fenetylina jest substancją z grupy amfetamin. Wynaleziona w latach 60. miała początkowo służyć jako lek na ADHD. Szybko została jednak zakazana ze względu na ryzyko uzależnienia i drastyczne skutki uboczne. Stosowanie fenetyliny może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, zapaści, zawałów a nawet śmierci. Substancja robi furorę w krajach Bliskiego Wschodu, również w Syrii, gdzie jest jednym z najczęściej stosowanych narkotyków.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net