ISIS opublikowało podręcznik terrorysty

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Państwo Islamskie opublikowało poradnik dla islamistów w krajach zachodnich, zatytułowany „Podręcznik Bezpieczeństwa dla Samotnych Wilków – Mudżahedinów”. Na 62 stronach są zawarte wskazówki dla zamieszkałych na Zachodzie sympatyków ISIS w jaki sposób organizować się w grupy terrorystyczne oraz jak wtapiać w tłum.

Podręcznik został opublikowany online. Autorzy podkreślają, by islamiści dokonywali zamachów w klubach nocnych, tworzyli kilkuosobowe oddziały, a posiadane informacje limitowali. Wzorem mają być zamachy z 11 września 2001 roku, gdy z 19 terrorystów zaledwie 4 wiedziało na czym będzie polegać operacja.

Podręcznik kładzie również nacisk na wtapianie się w tłum ludzi żyjący na Zachodzie. Dżihadyści mają golić brody, udawać dla niepoznaki chrześcijan i nosić niewielkie krzyżyki. Zaleca się im stronienie od arabskiego jedzenia, a nawet zakazuje używania muzułmańskich bezalkoholowych perfum. Podręcznik wspomina, że terroryści mają się ubierać na sposób zachodni i nie powinni używać religijnych pozdrowień, jak np. „salam alejkum”. Nie są zalecane jednak zbyt częste zmiany zachowania, gdyż to może wzbudzić podejrzenia cywili i policji.

Autorzy kierują również specjalne ostrzeżenia skierowane do liderów grupek terrorystycznych. Wedle zaleceń zawartych w podręczniku, po dokonaniu aktów terroru liderzy powinni udać się na front lub zginąć w ataku samobójczym, minimalizując w ten sposób ryzyko dostania się ręce służb specjalnych i zdradzenia ważnych informacji.

Szy/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net