18 maja 2024
WiadomościWojskowość

ISIS planuje wielki zamach?

foto: UpstateNYer - Praca własna, icencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: UpstateNYer – Praca własna, icencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Wedle informacji przekazanych przez FBI dla policji w Garland, należy się spodziewać zamachu porównywalnego z 11 września 2001 roku. Atak mają przeprowadzić działacze Państwa Islamskiego. ISIS twierdzi, że posiada 71 zamachowców w 15 stanach.

Analityk Brookings Institution J.M Berger i szef FBI J. Comey są pełni obaw co do planów terrorystów. Niepokoi ich „zapowiedź radykalnej zmiany społecznej” i klęski w starciach z ISIS wciąż ponoszone za pośrednictwem portali społecznościowych. Comey podkreśla, że nowe technologie komunikacji pozwalają dżihadystom na kreatywne poszukiwanie sympatyków w państwach wrogich ISIS. Chodzi tu m.in. o portal Twitter.

– Ta nowa taktyka oznacza, że nie możemy już polegać wyłącznie na naszej zdolności do użycia siły wojskowej, aby wyeliminować zagrożenie terrorystyczne.(…) Musimy – we współpracy z zagranicznymi sojusznikami – rozpocząć analizę przyczyn, dlaczego ludzie Zachodu wstępują w szeregi ISIS i działają w imieniu Państwa Islamskiego oraz Al-Kaidy – stwierdził senator Thomas R. Carper na posiedzeniu amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podnoszone również były głosy, że rząd USA za mało robi w walce z cyberterroryzmem, a akcje różnych agencji i ich taktyka pozostawia wiele do życzenia. Zwrócono również uwagę na niewystarczającą współpracę instytucji rządowych i prywatnych w tym zakresie.

W oświadczenie ISIS nie wierzy Jeff Addicott, specjalista ds. terroryzmu na uniwersytecie w Teksasie. Sądzi, że Państwo Islamskie liczy raczej na pozyskanie „samotnych wilków”, chociaż nie wyklucza, że ISIS może się zajmować organizowaniem siatki terrorystycznej, zdolnej do spektakularnych zamachów. Liczy się też z miliardami dolarów, którymi ISIS dysponuje. W jego opinii, może to spowodować większy zamach, niż ten na WTC. Uważa też, że amerykańskie agencje antyterrorystyczne i wywiadowcze nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Szy/PCh24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net