ISIS sprzedaje dwunastoletnie niewolnice w sieci

Dżihadyści z Państwa Islamskiego wykorzystują komunikatory internetowe, by handlować nieletnimi niewolnicami. Najmłodsze z dziewcząt mają nawet 12 lat, w większości to Jazydki. Można je bez problemu kupić za pośrednictwem m.in. Whatsapp czy Telegramu.

foto: twitter.com/Nairalandnews
foto: twitter.com/Nairalandnews

“Dziewica. Piękna. 12 lat. Kosztuje 12,500 dolarów, niedługo zostanie sprzedana” – tak wygląda jedno z ogłoszeń, które islamiści przesyłają sobie za pośrednictwem komunikatorów. Do opisu dołączone zdjęcie młodziutkiej, wystraszonej dziewczyny. Fotografie mają ułatwić również schwytanie dziewcząt, które ewentualnie będą próbowały uciec z terytorium kontrolowanego przez Państwo Islamskie. Sprzedawane nastolatki to najczęściej porwane przez IS Jazydki.

– Potępiamy bezczynność mediów społecznościowych takich, jak Telegram, Facebook, Twitter czy Whatsapp, która zezwala na handel jazydzkimi kobietami i dziećmi – komentuje Ahmed Burjus z brytyjskiej organizacji Yazda zrzeszającej Jazydów. – Strony społecznościowe takie, jak Twitter czy Facebook nie odpowiedziały na żądania usunięcia materiałów zawierających aukcje Jazydek. ISIS codziennie upokarza jazydzkie rodziny za pośrednictwem tych aplikacji, przesyłając zdjęcia ich porwanych krewnych – dodaje Burjus.

Przedstawiciele Whatsapp deklarują politykę “zero tolerancji” dla handlu ludźmi i apelują o zgłaszanie takich rozmów administratorom. Problem w tym, że większość z używanych komunikatorów stosuje szyfrowanie wiadomości, więc administracja nie ma dostępu do ich treści – jedynie sami rozmawiający mogą je odczytać.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.