23 lutego 2024
Wiadomości

ISIS współpracuje z Syrią?

Dziennik „Financial Times” dotarł do zaskakujących informacji udzielonych przez byłych pracowników syryjskich zakładów gazowych i elektrowni. Dotyczą one rzekomej współpracy ISIS i Syrii na polu energetycznym.

W rękach dżihadystów z ISIS znajduje się obecnie przynajmniej osiem elektrowni i największe zakłady gazowe w Syrii dostarczające prąd do większości kraju. Po przejęciu przez islamistów tych strategicznych obiektów, rząd Syrii został rzekomo zmuszony do utrzymywania z nimi potajemnej współpracy. Taki obraz przedstawia reportaż dziennika „Financial Times”, który miał dotrzeć do byłych pracowników syryjskiego sektora energetycznego.

Brak wykwalifikowanych pracowników ze strony dżihadystów i widmo utraty prądu w Syrii zmusiło rząd Assada do negocjacji. W ten sposób inżynierowie są oszukiwani i wysyłani do pracy na terytorium ISIS. Ponadto dżihadyści mordują czasami chrześcijańskich pracowników. Znajdują się również ludzie, którzy z powodu braku środków do życia również wyjeżdżają do pracy do elektrowni na terytorium ISIS.

– To było przerażające, ale nie miałem wyboru. Dla takich ludzi jak ja zwyczajnie nie ma innych możliwości pracy w Syrii – powiedział 25-letni inżynier Ahmed.

Na terenie ISIS jest zaprowadzany porządek w oparciu o religię i prawo islamu. – Któregoś dnia jeden z islamistów wskazał nożem inżyniera i powiedział: „Na Boga, zarżnę cię jak owcę”. Nigdy więcej już go nie widziałem, znikli również wszyscy pracujący tam chrześcijanie – powiedział jeden z pracowników, któremu udało się zbiec do Europy.

W wydanym przez Ministerstwo Ropy Naftowej i Surowców Naturalnych oświadczeniu ujawniono, że niektórzy ze specjalistów rzeczywiście pracują dla Państwa Islamskiego aby „utrzymać bezpieczeństwo zakładów energetycznych”.

Szy/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net