Islam chroniony przed „apologią terroryzmu”

foto: Par François-Régis Salefran — Travail personnel, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Par François-Régis Salefran — Travail personnel, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Internetowa strona „Islam & Vérités”, która ostrzegała przed zagrożeniem ze strony terrorystów islamskich, została zamknięta przez policję. Jako powód zamknięcia serwisu prowadzonego przez księdza Guy’a Pagesa podano, że materiały były „apologią terroryzmu” (sic!).

Ksiądz Huy Pages znany jest we Francji jako badacz i krytyk islamu. W 2003 roku wyjechał na misje do Dżibuti. Po powrocie zajął się popularyzacją wiedzy o doktrynie islamu. Stworzył stronę, na której publikował materiały krytyczne wobec Koranu, Hadis i szariatu.

Stronę tę atakowali hakerzy, kapłanowi zaś grożono śmiercią. Teraz, w ramach trwającego we Francji stanu wyjątkowego, policja zabezpieczyła dane z serwera, na którym strona była umieszczona. Serwis jest obecnie niedostępny. Podkreślić trzeba, że stan wyjątkowy jest wprowadzony ze względu na zagrożenie terroryzmem ze strony islamistów, przed czym duchowny ostrzegał na stronie.

– Po „Minurne i Révolte en Europe” przyszła kolej na Guy’a Pagèsa. A później?Le Salon Beige”,Riposte laïque”, „Boulevard Voltaire”, „TV Libertés”, „Nouvelles de France”, „Résistance républicaine?” – komentuje Christine Tasin.

Do akcji policji doszło krótko po opublikowaniu przez ks. Pagesa listu otwartego do socjalistycznego premiera Francji, Manuela Vallsa. Według niego, Francuzi mają wkrótce zobaczyć rozkwit nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego islamu, zgodnego z republikańskimi zasadami wolności, równości i laicyzmu. Przeczył temu imam Wielkiego Meczetu w Paryżu. Wizję lewackiego urojenia odrzucił też prezydent Bośni i Hercegowiny, Alija Izetbegović, sunnicki muzułmanin.

Ks. Pages przypomniał w liście, że założyciel grupy Braci Muzułmanów, Hasan al-Banna, nauczał, że „islam jest dogmatem i jest kultem, jest ojczyzną i narodowością, religią i państwem, duchowością i działalnością”. „Kto mówi prawdę, pan czy Hasan al-Banna?” – czytamy w liście otwartym napisanym przez księdza, a opublikowanym na łamach „Nouvelles de France”.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net