Islamiści stoją za atakiem na autokar drużyny Borussia Dortmund

twitter.com/Amigant

Wczoraj przed planowanym meczem Ligi Mistrzów doszło do ataku na autokar przewożący piłkarzy Borussii Dortmund. W wyniku wybuchu został ranny jeden z zawodników, Marc Bartra. Treści listów znalezionych przez niemiecką policję świadczą o tym, że to dżihadyści podłożyli ładunki.

– 12 niewierzących może zostać zabitych w Niemczech przez naszych błogosławionych braci. Ale Ty Merkel chyba się nie martwisz o swoich małych, brudnych poddanych. Twoje Tornada nadal latają nad ziemią Kalifatu, by mordować muzułmanów, ale my pozostajemy wytrwali w łasce Allaha. – brzmią słowa z listu ujawnionego przez niemiecką prasę, znalezionego w pobliżu zajścia. Dżihadyści domagają się m.in. wycofania niemieckich samolotów z Syrii oraz zamknięcia bazy Rammstein.

–  W centrum naszego śledztwa znajduje się dwóch podejrzanych z islamskimi korzeniami. Przeszukaliśmy mieszkania obu i jak na razie zatrzymaliśmy jednego z nich – informuje Frauke Koehler, rzecznik prokuratury generalnej w Karlsruhe. Oprócz tego znaleziono również list, w którym do zamachu przyznaje się Antifa, jednak policja odrzuciła go jako niewiarygodny.

Do wybuchu doszło wczoraj wieczorem. – Materiały wybuchowe były wyposażone w metalowe kołki. Jeden z nich wbił się w zagłówek fotela. Mamy wielkie szczęście, że nie doszło do tragedii. Bomby miały zasięg ponad 100 metrów – dodaje Koehler. Zawodnik, który został ranny, przeszedł wczoraj operację.

MGOT/przeglądsportowy.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net