Islamista zaatakował nożem kobietę i trzy dziewczynki z powodu „skąpego stroju”

Marokańczyk kilkakrotnie dźgnął nożem Francuzkę oraz jej trzy córki. Najmłodsza, ośmioletnia dziewczynka, jest w najgorszym stanie, ma przebite płuco. Mężczyzna zaatakował turystki w alpejskim kurorcie, ponieważ były jego zdaniem zbyt skąpo ubrane – miały na sobie szorty.

foto: twitter.com/marchunternews
foto: twitter.com/marchunternews

Do tragedii doszło w alpejskiej miejscowości turystycznej Garde-Colombe, niedaleko Laragne w Południowej Francji. Trzy francuskie dziewczynki – dwunastolatka, czternastolatka i ośmiolatka – jadły śniadanie przed domkiem wczasowym, w którym wraz z matką spędzały wakacje. Mohamed B. zaatakował dziewczynki nożem, a następnie wszedł do domku, gdzie ranił również ich matkę. Ofiary islamisty natychmiast trafiły do szpitala. Najcięższych obrażeń dostała ośmiolatka, u której stwierdzono przebicie płuca – dziewczynkę przeniesiono do specjalistycznej placówki w Grenoble, gdzie walczy o życie. Jej dwie siostry i matka są w nieco lepszym stanie, przewieziono je do bliższego szpitala w Gap.

Według francuskiej stacji  TF1 przyczyną ataku 37-letniego Marokańczyka były noszone przez kobiety krótkie spodenki. Mężczyzna miał ponoć pretensje do ofiar, że są zbyt skąpo ubrane. Stacja podała również, że zaatakowana Francuzka udzieliła przedtem pomocy Mohamedowi B., który poprzedniego dnia źle się poczuł. Prokurator Raphaël Balland i burmistrz Edmond Francou uparcie zaprzeczają, iż napastnik działał z pobudek islamistycznych. Mohamed B. znany jest policji już od 15 lat. Ma na swoim koncie wiele drobnych przestępstw.

MGOT/telegraph.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net