Islamski atak w Brukseli. Sprawcą 36-letni Marokańczyk

Wikimedia Commons

Nikt nie zginął w ataku przeprowadzonym wczorajszego wieczora na Brukselskim Dworcu Centralnym. Zastrzelony napastnik to 36-letni obywatel Maroka, który „nie był znany służbom antyterrorystycznym”. Prokuratura generalna Belgii zakwalifikowała incydent jako atak terrorystyczny.

Atak rozpoczął się od kilku strzałów i niewielkiej eksplozji na Dworcu Centralnym. Belgijski Prokurator Generalny Eric Van der Sypt potwierdził, że sprawca ataku został „zneutralizowany” i nie żyje. Według świadków napastnik krzyczał „Allah Akbar”. – Nie był znany wcześniej (służbom) z działalności terrorystycznej – podkreśla prokurator generalny Belgii, Eric Van Der Sypt. Powiedział również, że zamachowiec miał przy sobie walizkę wypełnioną butlami z gazem i gwoździami. Mimo starań mężczyźnie nie udało się doprowadzić do pełnej eksplozji. – Wyraźnie chciał wyrządzić o wiele większą szkodę, niż to, co się wydarzyło. Walizka wybuchła dwukrotnie, ale szkody mogły być o wiele poważniejsze – dodał prokurator.

Z relacji zagranicznych mediów wynika, że po eksplozji na dworcu wybuchła panika, a ruch pociągów został wstrzymany. Budynek dworca został zamknięty i ewakuowany. Na stacji nie zatrzymywały się pociągi. Służby zabezpieczyły też znajdujący się w pobliżu dworca rynek Grand-Place, licznie odwiedzany przez turystów. Na ulicach miasta pojawiły się dodatkowe partole policji i wojska.

Dworzec został otwarty dzisiaj około godziny 8.

gosc.pl, interia.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.