23 lutego 2024
Wiadomości

Islamski Wiedeń? Niewykluczone

Znany austriacki historyk, przewodniczący senatu Uniwersytetu z Linzu, prof. dr Roman Sandgruber, ostrzega przed lawinowo postępującą islamizacją. Wizja stolicy Austrii, jako miasta całkowicie zislamizowanego, jest całkiem realna.

Austriacki naukowiec na łamach „Oberösterreichischen Nachrichten” stwierdza, że Europa na naszych oczach staje się coraz bardziej islamska. Powołał się na wyniki długoletnich badań nad religijnością i przynależnością wyznaniową mieszkańców Wiednia. Badania te zostały zainicjowane w 1971 roku i mogą być pomocne w formułowaniu prognoz rozwoju religii aż do 2046 roku.

W 1971 roku jedynie 0,4 proc. mieszkańców Wiednia wyznawało islam, a 79 proc. przynależało do Kościoła katolickiego. W okresie 40-lecia odsetek muzułmanów wzrósł do 13 procent, natomiast odsetek katolików spadł do poziomu 41 procent. Prognoza przewiduje, że w roku 2046 do Kościoła katolickiego będzie przynależał już tylko co trzeci Wiedeńczyk, a wyznawcą proroka będzie 21 proc. mieszkańców austriackiej stolicy.

Jak zauważył prof. Sandgruber, wyniki dotychczasowych prognoz były mocno przybliżone. Wpływ ma na to ma nieprzewidziana nowa fala migracji, która jest zapowiedzią, iż odsetek muzułmanów będzie rósł szybciej, niż wynikało to z założeń. Szokuje ogromna, prognozowana  liczebność przyszłej wspólnoty muzułmańskiej w Wiedniu. W tej perspektywie islam może stać się dominującą religią w Wiedniu.

– Napływający do Europy imigranci są młodzi, przekłada się to na ogromną dynamikę urodzeń. Poza tym wiara jest wśród muzułmanów wyraźnie mocniej zakorzeniona, niż wśród chrześcijan – zauważa prof. Sandgruber. Nie ma on wątpliwości, że taki rozwój sytuacji wpłynie zasadniczo na życie codzienne w Wiedniu. Nie chodzi wyłącznie o stroje mieszkańców czy o kalendarz świąt, ale przede wszystkim o uwarunkowania polityczne i społeczne.

Mug/nachrichten.at

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net