Izolacja najbardziej niebezpiecznych islamistów

Wielka Brytania planuje powstanie specjalnych, odizolowanych miejsc w więzieniach, dla najbardziej niebezpiecznych brytyjskich islamistów. Władze kraju twierdzą, że takie działanie pomoże w zapobieganiu radykalizacji innych więźniów.

foto: YouTube
foto: YouTube

Pomysł zakłada budowę specjalnych oddziałów dla 50. więźniów, na terenie ośmiu zakładów karnych w całym kraju. Metoda koncentracji większości islamistów w londyńskim więzieniu Belmarsh, nie okazała się dobrym pomysłem. Nie sprawdziło się także rozproszenie islamistów między różnymi zakładami karnymi.

Twórcą planu reformy więziennictwa jest Ian Acheson. Jego zdaniem, kontrola nad imamami, którzy niosą posługę religijną w więzieniach, powinna być znacznie wyostrzona. 70 proc. z nich należy do powstałej w XIX w. sekty – Deobandi. Ten rodzaj islamu stanowczo odrzuca zachodnie wartości tj. : demokracja, liberalizm, równouprawnienie światopoglądowe czy świecki charakter państwa.

W Wielkiej Brytanii muzułmanie stanowią 11 proc. wszystkich więźniów. Coraz częściej zdarza się, że skazańcy pochodzący z różnych środowisk przechodzą na islam.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net