Jackowski wyrzucony z KP PiS. „Nie pozwolono mi zabrać głosu”

Jan Maria Jackowski został wyrzucony z klubu parlamentarnego PiS. Senator podkreślił, że podczas posiedzenia klubu w trakcie, gdy kwestię tę poruszano, nie dopuszczono go do głosu.

– Trwa posiedzenie KP PiS na którym mam być wykluczony. @RyszardTerlecki odmówił mi możliwości zabrania głosu. Jak widać zasada Audiatur et atleta para /należy wysłuchać drugiej strony/ w @pisorgpl nie jest stosowana – napisał wieczorem na Twitterze senator Jan Maria Jackowski.

Klub parlamentarny PiS zebrał się przed godz. 20 w Sejmie. Wyrzucenie z klubu senatora Jackowskiego było jednym z tematów poruszanych w trakcie posiedzenia. Obecny był m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Za wyrzuceniem senatora zagłosowało 152 spośród 167 obecnych posłów PiS. Według rzecznik PiS Anity Czerwińskiej, powodem było „naruszenie regulaminu i statutu” partii. Jednak senator Jackowski stwierdza, że to jego postawa jest faktycznym powodem wyrzucenia go z KP PiS. Dotychczas nie miał problemów z krytykowaniem rządzącej oligarchii.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, najbardziej rządzących ubodła krytyka w sprawie Pegasusa. Senator wprost wcześniej stwierdził, że „w tej sprawie obóz rządzący kręci”.

– Chcę zwrócić uwagę, że nigdy nie byłem członkiem partii, w związku z tym zarzut wypowiedzi niezgodnych z linią polityczną jest o tyle nieadekwatny, że nie obowiązują mnie przekazy partyjne dnia – podkreślił senator Jackowski. Wydał również oświadczenie, w którym podkreśla, że był „bezpartyjnym członkiem KP PiS”.

– Uważam PiS za wartościowy projekt polityczny oparty na dobrej diagnozie sytuacji i trafnym społecznie programie. Należę jednak do tych, którzy podkreślają, że odejście od programu i popełniane przez obóz rządzący błędy – w tym naruszanie tych standardów w życiu publicznym, które mieliśmy przywrócić – pociąga za sobą wzrost liczby osób zawiedzionych PiS – czytamy w oświadczeniu senatora Jackowskiego.

Ponadto senator Jackowski zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję do Senatu w najbliższych wyborach.

rmf24.pl / onet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net