19 czerwca 2024
Wiadomości

Jak w PRL-u. Premier: Górnicy poproszeni o pracę ponadnormatywną, aby nie zabrakło węgla

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że górnicy „zostali poproszeni dzisiaj o pracę ekstraordynaryjną, pracę ponadnormatywną, aby tego węgla krajowego, też energetycznego, było więcej, żeby prądu w Polsce nie zabrakło”.

Szef oligarchii rządzącej państwem na ziemiach polskich Mateusz Morawiecki podpisał dziś na Śląsku porozumienie ze związkowcami górniczymi. Górnicy z PGG otrzymają wypłaty wyrównujące różnice inflacyjne. Podczas konferencji zapytano go, czy nie obawia się podobnych roszczeń ze strony innych grup zawodowych.

– Kilka dni temu spotkałem się z przedstawicielami górniczych związków zawodowych. To było twarde, momentami cierpkie, ale konstruktywne spotkanie. Moją podstawową ideą, w szczególności w sferze społecznej, jest kompromis. Jest wypracowanie takiego kompromisu, który byłby akceptowalny dla obu stron, i dlatego poleciłem premierowi Sasinowi, aby doprowadzić do tego kompromisu. Cieszę się, że wszystko zmierza w tym kierunku – mówił Morawiecki.

– Jesteśmy w takim momencie, na takim zakręcie historii, przy tych zagrożeniach zewnętrznych, że potrzebujemy stabilności, bezpieczeństwa i spokoju. Nie potrzebujemy niepokojów społecznych. Ci wszyscy, którzy burzą tę wodę od strony politycznej, nie przyczyniają się do utrzymania tej stabilności – przekonywał.

Należy podkreślić, że bezpieczeństwo społeczne jak również stabilność zostały zachwiane przez samych rządzących. Wystarczy spojrzeć na ceny, wartość złotego, ilość imigrantów, a później uchodźców, którzy rozpierzchli się po kraju bez realnego nadzoru. A to tylko kilka aspektów.

– Jest dobrą rzeczą ten kompromis tu na Śląsku, wśród bardzo ciężko pracujących górników. Pracujących w dwójnasób, ponieważ zostali poproszeni dzisiaj o pracę ekstraordynaryjną, pracę ponadnormatywną, aby tego węgla krajowego, też energetycznego, było więcej, żeby prądu w Polsce nie zabrakło – przyznał szef oligarchii rządzącej.

– Zobaczcie państwo, co się dzieje w Niemczech, we Francji, we Włoszech, o czym tam się mówi: o blackoutach, o wielkich ograniczeniach w dostępie dla przemysłu (…). Oby te problemy nas nie dotknęły, ale plany awaryjne także musimy szykować – zaznaczył.

Zapowiedział również utworzenie kolejnej agencji: Funduszu Transformacji Śląska.

money.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net