Jaką trasą przejdzie Marsz Niepodległości? Wygląda na to, że tą samą, co zawsze. Nadano uroczystości status formalny

11 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości, mimo ideologicznych decyzji sądu. Organizatorzy poinformowali, że przejdzie tradycyjną trasą. Dziś zaś szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk nadał uroczystości status formalny.

– Mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że to wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godz. 13.00 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego – czytamy na portalu medianarodowe.com wydawanego przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Wcześniej wniosek o uchylenie decyzji sądu złożył Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny. Co śmieszne, rozpatrywał go ten sam sędzia, który wcześniej orzekł, iż Marsz Niepodległości nie jest cyklicznym wydarzeniem.

– Sędzia Robert Obrębski wydaje wyrok we własnej sprawie. Po prostu ta kasta sędziowska robi co chce. Podobnież jest to zgodne z prawem, ale moralnie jest to wątpliwe – stwierdził prezes stow. Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– Ten skandal powinien doprowadzić do rozstrzygnięć, aby my Polacy mogli się czuć, że sądy orzekające w naszych sprawach wydają sprawiedliwe wyroki i stanowią ostoję tej sprawiedliwości i uczciwości. Dzisiaj po prostu trudno w to uwierzyć – dodał Bąkiewicz.

Dziś przed południem Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wydał komunikat w związku z 11 listopada. – Podjąłem decyzje, aby nadać uroczystości status formalny […]. Uroczystość rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13:00 na rondzie Romana Dmowskiego. Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą tradycyjną trasą. Natomiast w Parku Skaryszewskim delegacje złożą kwiaty pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. W uroczystości złożenia kwiatów weźmie udział wojskowa asysta honorowa. Bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewni Policja i Żandarmeria Wojskowa – napisano w komunikacie podpisanym przez szefa UdsKiOR Jana Józefa Kasprzyka.

medianarodowe.com / kombatanci.gov.plm

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net