Jaki odgraża się sądami za „manipulacje”. Poseł przypomina, co powiedział i pokazuje screeny nawet z TVP

Wiceminister sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w Warszawie zagroził, że osoby i media, które rzekomo zmanipulowały jego obietnicę dotyczącą transportu dla weteranów powstania warszawskiego, otrzymają pozwy sądowe. Poseł Tomczyk udostępnił jednak screeny z mediów rządowych wskazując, że będzie musiał pozwać również ich.

Patryk Jaki zapowiedział, że jeśli w ciągu 24 godzin nie pojawią się sprostowania, pozwy otrzymają m.in. osoby ze sztabu kandydata Rafała Trzaskowskiego, posła PO Cezarego Tomczyka, adwokata Romana Giertycha i Krzysztofa Lufta.

Twierdzi, że mowa była o transporcie dedykowanym, nie komunikacji miejskiej. Nazwa „transport dedykowany – specjalny” widniała również na planszy na materiałach promocyjnych.

– Transport dedykowany to transport dla osób z niepełnosprawnościami, zapewnia podróż od drzwi do drzwi, na terenie miasta. […] Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego i sprzyjający mu ludzie cały dzień kłamali, że chcemy transportu darmowego, publicznego dla powstańców. Cały dzień kłamali, mimo że mówiliśmy im, że to nieprawda; przytaczaliśmy konkretne wypowiedzi i wpis z programu – twierdził Patryk Jaki.

Tymczasem poseł Cezary Tomczyk udostępnił screeny m.in. z prorządowej TVP Info na której również widzimy „darmowy transport miejski”.

Co ciekawe, obecnie na stronie rządowej telewizji znajduje się już informacja nie o „darmowym transporcie miejskim”, ale „transporcie dedykowanym”. Na pozostałych stronach, np. RMF FM informacja pozostała niezmieniona.

Warto też zauważyć, że zarówno TVP czy RMF FM informację wzięły z Polskiej Agencji Prasowej. Bardzo częstą praktyką w redakcjach jest odpowiednie ucinanie wybranych fragmentów z depesz, stąd informacje są do siebie bardzo podobne. Widać to chociażby po tytułach czy leadzie na screenach powyżej.

radiomaryja.pl, twitter.com, tvp.inf, kontrrewolucja.net 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net