Jakie są prawdziwe przyczyny katastrofy Su-24 ?

Wokół katastrofy Su-24 robi się coraz głośniej. Syryjski minister informacji, Omran al-Zoubi, przyznał, że ropę, którą Państwo Islamskie sprzedaje Turcji, dostarczała firma należąca do syna Recepa Erdogana, prezydenta Turcji. Omran zauważa, że w sprawie ostrzeżenia rosyjskiej załogi Turcja kłamała. Nie ma możliwości, żeby wysłać 10 ostrzeżeń w ciągu 17 sekund.

– Turcja jest zirytowana działaniami Rosji, ponieważ Państwo Islamskie ma bliskie stosunki, w tym gospodarcze, z tureckim rządem – powiedział syryjski minister informacji Omran al-Zoubi.

Podkreślił także, że większość zagranicznych najemników Państwa Islamskiego przybyła do Syrii z terytorium Turcji z pomocą władz Turcji. – Duża część broni bojowników także została dostarczona przez Turcję… Turcja pomogła przejąć Palmyrę, ukradła i nadal kradnie syryjską ropę – powiedział al-Zoubi. – Całą ropę naftową dostarczała firma, która jest własnością syna Recepa Erdogana. W związku z tym Turcja zaczęła się denerwować, kiedy Rosja zaczęła uderzać w infrastrukturę PI i zniszczyła ponad 500 cystern z ropą – zaznaczył szef resortu.

– Fakt ataku na samolot w syryjskiej przestrzeni powietrznej bez ostrzeżenia, jak poinformował ocalały rosyjski pilot, po raz kolejny potwierdza, że Turcja kłamie… Nie można wysłać 10 ostrzeżeń w 17 sekund – nie jest to technicznie możliwe – twierdzi al-Zoub.

Minister podkreślił, że cele Turcji i Stanów zjednoczonych w tym rejonie są zróżnicowane. USA próbują podzielić kraje znajdujące się tutaj i kontrolować te małe. Natomiast celem Turcji jest próba ożywienia Imperium Osmańskiego. To są przyczyny sporu ze Stanami Zjednoczonymi.

Nagła interwencja Rosji wywróciła równowagę sił. – Oni chcą wypędzić Rosję ze świata arabskiego i zrobić z niej wroga tego regionu… Zwróćcie uwagę, że „arabskiej wiosny” nie było w Arabii Saudyjskiej, Jordanii czy Somalii. Tak zwane „rewolucje” miały miejsce w krajach bliskich Rosji – zaznaczył al-Zoubi.

Mas/sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net