Janusz Korwin-Mikke odnosi się do ultimatum Michalkiewicza. „Zagłosuję przeciwko, to już na pewno będziemy agentami Putina”

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke odniósł się do „ultimatum” Stanisława Michalkiewicza. Chodzi o pomysł odbierania majątków i zmiany konstytucji.

Poseł Korwin-Mikke odniósł się do wypowiedzi publicysty „Najwyższego Czasu!” Stanisława Michalkiewicza. Redaktor w ostrych słowach wypowiedział się o pomyśle odbierania majątków obywatelom Rosji.

– Gdyby Konfederacja zgodziła się na konfiskatę prywatnego mienia Rosjan w Polsce, to bym plunął na nich. Nie chciałbym mieć wówczas z tą partią nic wspólnego. Już bym nigdy ich nie potraktował „serio” – mówił Stanisław Michalkiewicz na kanale „Niezależny Lublin”.

– Mam nadzieję, że tak nie będzie. Rozumiem, że można nacjonalizować, czy konfiskować majątek państwa rosyjskiego. Podkreślam – państwa (a nie osób prywatnych) – kontynuował prawicowy publicysta.

Poseł Konfederacji w ostatnim Live Chacie odniósł się do obaw Michalkiewicza.

– Jestem zdecydowanie przeciwny konfiskacie jakichkolwiek majątków, bo to jest oczywiście skandal – powiedział lider partii KORWiN.

– Napisałem nawet chyba, jak można z jednej strony mówić – w Konfederacji była dyskusja; również u nas w Konfederacji są tego typu nieporozumienia – że trzeba, żeby ci, co uciekają z Rosji mogli w Polsce żyć i pracować, a jednocześnie chce się kasować majątki Rosjanom. Jakiś nonsens – dodał poseł.

– Poza tym zasada ochrony własności prywatnej jest jasna. Na Zachodzie przecież nie zabierają tym oligarchom, tylko zamrażają im te majątki na okres wojny. Tak, że to jest coś niesamowitego, co ludzie robią, ale ludzie w Polsce tego chcą i obawiam się, że PiS to jest taka pułapka ustawiona na Konfederację – jak my zagłosujemy przeciwko temu – a zagłosujemy, przynajmniej ja zagłosuję przeciwko – to już będziemy agentami Putina z całą pewnością – podsumował poseł Janusz Korwin-Mikke.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net