Janusz Korwin-Mikke sprawozdawcą projektu o zniesieniu czasu letniego. W uzasadnieniu pojawia się Adolf Hitler

Do Sejmu wpłynął projekt usunięcia czasu letniego, co pozwoliłoby zrezygnować z dwukrotnie przeprowadzanej w roku zmiany czasu. Sprawozdawcą projektu jest poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. W uzasadnieniu pojawia się oczywiście Adolf Hitler.

– Do Sejmu projekt, który popierają politycy wszystkich stron – od Konfederacji, przez PiS, aż po KO, a nawet Lewicę. Obecnie problematykę czasu urzędowego reguluje ustawa o czasie urzędowym – podaje portal bezprawnik.pl.

– Czasem urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej jest czas środkowoeuropejski albo czas letni środkowoeuropejski w okresie od jego wprowadzenia do odwołania – czytamy we wspomnianej ustawie w art. 2 ust. 1.

Projekt zakłada usunięcie fragmentu od słowa „albo”, ustanawiając czas urzędowy po prostu na czas środkowoeuropejski. Oprócz tego projekt zakłada, że rozporządzenia związane z czasem letnim tracą swoją moc. Portal przypomina, że czas letni wprowadzany jest rozporządzeniem.

W uzasadnieniu projektu, którego sprawozdawcą jest poseł Janusz Korwin-Mikke, nie mogło zabraknąć wspomnienia o Adolfie Hitlerze.

– „Czas letni” nie przynosi żadnych korzyści gospodarczych, natomiast dwa razy w roku zaburza zarówno gospodarkę (zwłaszcza transport!) jak i działanie organizmów ludzi i zwierząt. Czas „letni” wprowadził na ziemiach polskich Adolf Hitler, potem PZPR, potem Unia Europejska. UE już uznała, że był to błąd i zezwoliła swoim Członkom na zniesienie tego dziwactwa. Należy przywrócić czas normalny i nigdy więcej nie eksperymentować na ludziach. Należy przy tym zdecydowanie odrzucić myśl, by (co dopuszcza UE) wprowadzić na stałe czas „letni” – co odbierałoby codziennie w zimę godzinę snu, w szczególności dzieciom – czytamy w uzasadnieniu projektu.

„Bezprawnik” zauważa, że projekt poparli posłowie z różnych ugrupowań: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Zbigniew Chmielowiec, Anna Cichalska, Eugeniusz Czykwin, Janusz Korwin-Mikke, Krystian Kamiński, Janusz Kowalski, Katarzyna Kretkowska, Jakub Kulesza, Joanna Senyszyn, Anna Maria Siarkowska, Dobromir Sośnierz, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak oraz Robert Winnicki.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Janusz Korwin-Mikke sprawozdawcą projektu o zniesieniu czasu letniego. W uzasadnieniu pojawia się Adolf Hitler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net