15 czerwca 2024
Wiadomości

Nożownik w ośrodku dla niepełnosprawnych w Japonii

Co najmniej 19 zabitych, a 25 osób zostało rannych w dzisiejszym ataku, do którego doszło na zachód od Tokio. Nożownik – były pracownik ośrodka dla osób z upośledzeniem umysłowym – zaatakował pacjentów. Było to największe od lat masowe morderstwo w Japonii.

foto: twitter.com/polaretcrimes
foto: twitter.com/polaretcrimes

Do ataku doszło w mieście Sagamihara w prefekturze Kanagawa 50 km od Tokio o godz. 2.30 czasu lokalnego. Napastnikiem okazał się  26-letni Satoshi Uematsu, od 2012 roku do lutego pracownik ośrodka. Pół godziny po incydencie mężczyzna sam oddał się w ręce policji. Aresztowano go pod zarzutem usiłowania zabójstwa i bezprawnego wkroczenia na teren ośrodka.

Policja i straż pożarna podają, że rannych zostało 25 osób, z czego 20 przebywa w szpitalu. Ofiary nożownika były w wieku 19 – 70 lat. Ośrodek jest zamykany na noc. Uematsu wszedł do środka, wybijając szybę.  – To bardzo wstrząsający i szokujący incydent, którego ofiarami padło wiele niewinnych osób – powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Yoshihide Suga. – Nie ma informacji, które sugerowałyby, że istnieje związek pomiędzy atakiem i islamskim ekstremizmem – dodał rzecznik.

Media podają, że mężczyzna był sfrustrowany po utracie pracy w ośrodku. Według jednej z telewizji Uematsu  wysłał w lutym list do przewodniczącego niższej izby japońskiego parlamentu, w którym prosił o możliwość dokonania eutanazji dla osób niepełnosprawnych, za zgodą ich opiekunów. W tym samym miesiącu mężczyzna miał także grozić dokonaniem zbrodni, gdyż chciał się pozbyć chorych i cierpiących z tego świata. Po publikacji listu Uematsu trafił na kilka dni do szpitala.

Wciąż badane są motywy działania mężczyzny. Policja podała, że co najmniej jeden z trzech znalezionych w jego torbie noży był zakrwawiony. Po zgłoszeniu się na pobliski komisariat Uematsu miał powiedzieć „Lepiej żeby niepełnosprawni zniknęli”. Stojąc w drzwiach miał także krzyknąć „Zrobiłem to!”, a następnie powtórzyć swoje deklaracje z listu, w którym obiecywał mordowanie chorych i cierpiących. Mężczyzna twierdził, że chce oczyścić świat z osób upośledzonych.

Na wieść o ataku rodziny pacjentów tłumnie przybyły do ośrodka. Bliscy skarżyli się jednak na brak informacji od władz placówki.

Maj/wpolityce.pl, pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net