Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. Brat cioteczny polityka ujawnia, jaki ma być prawdziwy powód tej decyzji

Jan Maria Tomaszewski, brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego ujawnił, jaki ma być prawdziwy powód zapowiedzi odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu na początku przyszłego roku. Różni się od tego, co mówili anonimowo politycy PiS.

– Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – powiedział PAP jeden z posłów PiS. Kolejny zaś zwrócił uwagę, że Kaczyński zalecił politykom większą aktywność w mediach społecznościowych. – Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – mówił anonimowy polityk.

Brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski twierdzi jednak, że powód jest inny. Spowodowany jest powrotem Donalda Tuska do polityki w kraju, co wydaje się być osobistym wyzwaniem dla wicepremiera.

– Rozmawiałem z Jarkiem. Odchodzi z rządu na początku 2022 r. Trzeba szykować partię na starcie z PO, z Tuskiem – powiedział „Super Expressowi” Tomaszewski.

– Nie dziwię się, że Kaczyński odchodzi z rządu, bo musi przygotować partię do wyborów. W PiS kotłuje się od wszelkich sporów, a zażegnywanie konfliktów wymaga ogromu czasu – ocenia Antoni Dudek, politolog.

– Jarosław Kaczyński utrzymał z daleka od siebie głównych przeciwników i wyraźnie dał inicjatywę Morawieckiemu – ocenił z kolei politolog prof. Kazimierz Kik.

se.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net