Jawnie podwójne standardy Facebooka dyskryminują chrześcijan

foto: Facebook (kolaż)
foto: Facebook (kolaż)

Czym różni się stronka wymierzona w pogaństwo od tej wymierzonej w chrześcijan? Tym, że ta pierwsza rzekomo łamie zasady popularnego portalu społecznościowego, a ta druga nie. „Smash Cultural Paganism”, którą współprowadzi Filip Adam Zieliński, została zablokowana przez administrację Facebooka. Z kolei szerząca nienawiść strona „Smash Cultural Christianism” działa cały czas.

– Nasza strona zawiera dziesiątki prac graficznych poświęconych zjawisku neopogaństwa, które zyskuje kolejnych zwolenników. Działam w niej od początku 2015 roku. Jest poświęcona walce z neopogaństwem, a raczej obronie Kościoła przed nim, ponieważ reprezentuje ono stanowisko względem Kościoła aktywnie ofensywne – mówi Kontrrewolucji Filip Adam Zieliński. – Na łamach strony „Smash Cultural Paganism” opublikowałem już kilkadziesiąt grafik, skupiających się głównie na odpieraniu zarzutów, jakie neopoganie z różnych krajów wystosowują w kierunku chrześcijan – wyjaśnia nasz publicysta.

Zaznacza też, że nie jest celem pozbawienie kogokolwiek życia, w przeciwieństwie do drugiej strony, która jako zdjęcie w tle ustawionego ma wikinga mordującego zakonnika. – Proszę zauważyć, że przymiotnik „Cultural” oznacza, że nie mamy na myśli fizycznej eksterminacji neopogan a raczej walczenie z ideami, które reprezentują. Po półtora roku administrowania zdobyłem bezcenne doświadczenie w kontaktach z osobami wierzącymi w pogańskie kulty. Śmieszy fakt, że duża część współczesnych neopogan z Ameryki Północnej i Europy Zachodniej fascynuje się mitologią germańską – jednocześnie setki „polubień” znajdowały się swego czasu pod grafiką przedstawiającą wikingów i opatrzoną hasłem dającym jasno do zrozumienia, że uczestnictwo w religii neopogańskiej nie jest jak wejściówka do klubu, którą zakupić może każdy. Nie spotkałem się z Amerykanami, którzy byliby wyznawcami swojej rdzennej pogańskiej religii (indiańskiej), bo wszyscy fascynują się wikingami – tłumaczy Zieliński.

Strona apologetyczna została usunięta. Nie wiadomo dlaczego. – Wszyscy byliśmy zaskoczeni przez fakt, że strona zajmująca się pokojowym odpieraniem zarzutów w stosunku do wiary chrześcijańskiej i obnażaniem hipokryzji i niewiedzy neopogan została usunięta. Zawczasu przygotowaliśmy się na to, tworząc „SCP 2”, które po zmianie nazwy jest naszą bazą. Dzięki temu, że przygotowaliśmy się na takie nieprzewidziane wypadki możemy kontynuować naszą pracę. Prawdopodobnie działania nasze zostały uznane za sprzeczne z zasadami Facebooka, choć nie wiadomo o jakie materiały konkretnie chodziło. Strona „Smash Cultural Christianism” nie została usunięta – zauważa Filip Adam Zieliński.

– Niejednokrotnie zgłaszaliśmy, indywidualnie i grupowo, poszczególne posty neopogańskiej strony, które w jednoznaczny sposób wyrażały pogardę i chęć prześladowania chrześcijan. Bezskutecznie – stwierdza apologeta.

Chrześcijański fanpejdż administrowany jest przez kilka osób różnych narodowości. Stronę apologetyczną w odnowionej wersji można odnaleźć TUTAJ.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.