Jean-Marie Le Pen założy nową partię?

foto: Marie-Lan Nguyen, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Marie-Lan Nguyen, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons

Po politycznym rozłamie między Le Penem i jego córką Marine, to ona całkowicie przejęła ster w założonym przez ojca Froncie Narodowym. Teraz Jean-Marie Le Pen sugeruje, że w planach ma stworzenie własnego ugrupowania.

Sugestia pojawiła się w otwartym liście Le Pena do córki, opublikowanym na blogu polityka. Zdaniem założyciela Frontu Narodowego, partia pod przywództwem Marine za bardzo odcina się od swoich korzeni. Le Pen ma również pretensje, iż FN nie chce przyjmować bardziej konserwatywnych działaczy. 87-letni weteran francuskiej sceny politycznej poróżnił się z córką rok temu. Marine dzierżyła już wówczas przywództwo w partii od kilku lat i zdecydowała się wykluczyć z niej ojca. Bezpośrednią przyczyną były jego wypowiedzi na temat Holokaustu (m.in. twierdzenie, że komory gazowe były jedynie „detalem” historii).

„Jestem nakłaniany, by zgromadzić, jeśli to możliwe w ramach lub obok Frontu Narodowego, wszystkich patriotów wiernych linii politycznej broniącej stanowczej zmiany” – pisze Jean-Marie Le Pen w swoim liście do córki dodając, że „Jeśli to się nie powiedzie, w obliczu strasznych niebezpieczeństw grożących naszej ojczyźnie nie poddamy się i, z żalem, podejmiemy działania poza Frontem Narodowym”. Politykowi nie podoba się również fakt, iż po przegranej w wyborach regionalnych Marine ostro wycofała się z występowania w mediach. „Strategiczne wycofanie się ze sceny medialnej grozi tym, że stanie się to nieodwracalne” – uważa ojciec obecnej szefowej FN.

MGOT/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net