11 grudnia 2023
Wiadomości

Jest decyzja sądu ws. stowarzyszenia Marsz Niepodległości

– Wczoraj Robert Bąkiewicz przegrał apelację ws. stowarzyszenia Marsz Niepodległości – poinformował prezes organizacji Bartosz Malewski. Wskazał, że Bąkiewicz nie jest w związku z tym prezesem stowarzyszenia od II połowy lutego, Walne Zgromadzenie Członków odbyło się prawidłowo, zaś rzekome wyrzucenie sześciu członków zarządu przez trzech innych nie miało mocy.

Portal stowarzyszenia MN medianarodowe.com przekazały, że zapadła decyzja Sądu Okręgowego m.st. Warszawy, która „ostatecznie zamyka sprawę batalii prawnej o Stowarzyszenia Marsz Niepodległości”.

– 19 lutego br. Robert Bąkiewicz został odwołany z funkcji prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przez Walne Zgromadzenie Członków. Bąkiewicz zareagował na to na swój sposób. Zwołał zebranie Zarządu stowarzyszenia, pomimo że nie był już do tego uprawniony, ponieważ na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia stracił nie tylko funkcję Prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, ale również funkcję członka Zarządu – czytamy na portalu.

– 22 lutego w “zebraniu zarządu”, oprócz Bąkiewicza, wzięło udział trzech innych członków Zarządu, m.in. Tomasz Kalinowski i Przemysław Czyżewski. Obaj do dzisiaj współpracują ściśle z Bąkiewiczem – podaje portal medianarodowe.com, portal stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Warto podkreślić, że Zarząd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w tamtym czasie liczył dziesięciu członków, a po usunięciu Bąkiewicza, dziewięciu. Nie było więc nawet odpowiedniego kworum, które mogłoby podjąć jakiekolwiek uchwały. Nie przeszkadzało to jednak Bąkiewiczowi, który szedł już na całość. Na tym “zebraniu” 22 lutego 2023 r. Robert Bąkiewicz ze swoimi trzema kolegami podjął “uchwałę” o wkluczeniu pozostałych sześciu członków Zarządu z grona członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Czyli mniejszość postanowiła usunąć większość z Zarządu – wyjaśniono.

Wpis w tej sprawie opublikował aktualny prezes Bartosz Malewski. Jak wyliczył, „Sąd potwierdził, że: -R. Bąkiewicz nie jest prezesem od 19.02.2023; Walne Zgromadzenie Członków odbyło się w sposób prawidłowy; sławetne „wyrzucenie” 6 członków Zarządu przez 3 członków Zarządu nie miało mocy”.

– Jednocześnie R. Bąkiewicz, T. Kalinowski i in. ignorują wezwania ws. wydania aktywów @StowMarszN, które bezprawnie znajdują się w ich posiadaniu lub mają o nich wiedzę. Poza składnikami materialnymi w ich władaniu pozostają m. in. profile MN na fb, co utrudnia naprawę finansów. To oczywiście spotka się z naszą zdecydowaną reakcją – napisał Malewski.

– R. Bąkiewicz zostawił @StowMarszN w opłakanym stanie finansowym. Konta były wyczyszczone, a długi sięgają kilkuset tysięcy złotych. Nie spłacał subskrypcji zdjęć prasowych, którą wykupił w @PAPinformacje. Nie spłacał nawet swoich najbliższych współpracowników, z którymi współpracuje nadal pod swoimi nowymi szyldami. Z bardziej bulwersujących spraw – R. Bąkiewicz nie spłacał nawet billboardów z własną podobizną, które fakturował na @StowMarszN, a które promowały jego własną osobę. To była metoda na zawłaszczanie Marszu Niepodległości – inicjatywy wszystkich Polaków, jako swojej własnej – przekazał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski.

– Wreszcie – R. Bąkiewicz nie uregulował również należności za organizacje zeszłorocznego Marszu Niepodległości. Tymczasem pytany o te kwestie przez mieszkańców Radomia mówi, że długów nie było. To zwykłe kłamstwo, dające się szybko i łatwo zweryfikować – podsumował.

medianarodowe.com / twitter.com

fot. X/Bartosz Malewski

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net