23 czerwca 2024
Wiadomości

Jezuici przeprowadzają reformę szkoły

foto: pixabay.com
foto: pixabay.com

Jezuici z Hiszpanii, zainspirowani fińskimi doświadczeniami, postanowili przeprowadzić reformę edukacji. Ich nowy program postępowania, mający stworzyć „szkołę XXI wieku”, zakłada naukę bez klas, ławek, lekcji, egzaminów i ocen.

Eksperyment edukacyjny jest przeprowadzany w hiszpańskiej miejscowości Raimat. Swoistymi „królikami doświadczalnymi” są uczniowie przedszkola, klasy piątej i liceum. Z dawnych przedmiotów w planie lekcyjnym pozostała im tylko matematyka i język niemiecki. Z siatki zajęciowej zniknęła również katecheza. Jest to fakt godny zaznaczenia, zwłaszcza że jezuicka placówka jest szkołą katolicką.

Resztę godzin lekcyjnych wypełnia uczniom praca w 60-osobowych grupach, rozwiązujących pod okiem trójki nauczycieli interdyscyplinarne projekty mające łączyć różne obszary wiedzy i skupiające się na budowaniu relacji i dobrej komunikacji. W klasach, w których przeprowadzane są zajęcia, nie ma już ławek, ani biurka nauczyciela. Nie obowiązuje ścisłe przestrzeganie godzin lekcyjnych jak również nie ma ocen i testów sprawdzających poziom wiedzy uczniów.

Jako że Towarzystwo Jezusowe jest w Hiszpanii potęga edukacyjną, Jezuici zamierzają rozszerzyć swój edukacyjny projekt na większą ilość placówek.

Matt/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net