J&J wstrzymał produkcję preparatu na SARS-CoV-2 i przestawił się na „bardziej opłacalną produkcję szczepionki przeciw innemu wirusowi”

„The New York Times” poinformował, że „zakład firmy Johnson&Johnson w holenderskiej Lejdzie przestał produkować szczepionki przeciw COVID-19”. – Był to jedyny aktywny punkt wytwarzający partie preparatu dla firmy – podkreśla gazeta. Według dziennika, zakład obecnie „zajmuje się potencjalnie bardziej opłacalną produkcją szczepionki przeciw innemu wirusowi”.

Produkcja miała wygasnąć już pod koniec roku, bez wielkiego rozgłosu. Dziennikarze NYT dowiedzieli się o tym od źródeł zaznajomionych z decyzją producenta.

– Zakład w holenderskim mieście Lejda zamiast tego produkuje eksperymentalną, ale potencjalnie bardziej opłacalną szczepionkę przeciw innemu wirusowi – podała gazeta.

Mówi się, że wstrzymanie produkcji ma być tymczasowe. Nieoficjalnie, preparat na koronawirusa SARS-CoV-2 ma znowu być produkowany za kilka miesięcy.

Przedstawiciele firmy mieli wyznaczyć również inne punkty produkcji preparatu. Nie uzyskali jednak wymaganych zgód. Ciągłość dostaw ma być zapewniona poprzez zapasy w magazynach.

NYT podkreśla, że J&J nie poinformował o wstrzymaniu produkcji swoich najważniejszych klientów: Unii Afrykańskiej oraz programu COVAX. Organizacje dowiedziały się o tym fakcie przez dziennikarzy.

– Kiedy ludzkie życia na całym świecie są zagrożone, to nie jest to odpowiedni czas na zmianę jakichkolwiek linii produkcyjnych – przekonywał współprzewodniczący programu dostarczającego preparaty w Unii Afrykańskiej dr Ayoade Alakija.

Rzecznik J&J Jake Sargent oświadczył, że koncern „skupia się na tym by szczepionka była dostępna tam, gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują”, zaś linia produkcyjna „pracuje dzień i noc, by pomóc w walce z pandemią”. Sam koncern zaś posiada „miliony gotowych dawek w zapasie”.

Według NYT, J&J w ubiegłym roku dostarczył łącznie 400 mln dawek swojego preparatu, co było znacznie mniejszą liczbą, niż zapowiedzi w marcu. J&J przekonywało wówczas, że łącznie zostanie przekazanych około miliard dawek. Nie wypełniono również zobowiązań wobec COVAX – zamiast 200 mln dawek, dostarczono tylko 4 mln.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net