22 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Joga w szkołach – protest bułgarskich rodziców

foto: wikimedia commons
foto: wikimedia commons

Rodzice tegorocznych bułgarskich maturzystów zaprotestowali po tym, gdy na egzaminie pojawiły się pytania z zasad jogi. Bułgarom nie podoba się taki sposób propagowania obcej filozofii wśród młodzieży.

Joga, przez wielu uważana jedynie za rodzaj gimnastyki, ma bowiem ścisłe powiązania z wierzeniami hinduistycznymi. Rodzice maturzystów są zaskoczeni, iż pytania dotyczące jogi pojawiły się na egzaminie. – Nie możemy się zgodzić na propagowanie obcych naszej bułgarskiej, słowiańskiej i chrześcijańskiej kulturze wartości. Wprowadzenie zasad jogi, zasad dla wszystkich nas jakże odległych, do egzaminów to duchowe niszczenie naszej młodzieży. W przyszłym roku taki sposób egzaminowania nie może się powtórzyć – napisali rodzice uczniów w liście protestacyjnym do bułgarskiego ministra oświaty. Zaprotestowali również studenci Sofijskiego Seminarium Duchownego.

Od pewnego czasu Bułgarzy zbierają podpisy przeciwko wprowadzeniu jogi do szkół. Popularność duchowości wschodnich i wszelkiego rodzaju ezoteryki wzrosło w tym kraju wraz z postępującą laicyzacją społeczeństwa. Choć zwolennicy jogi propagują ją jako nieszkodliwy sport i często odcinają się publicznie od kwestii wiary, osoby intensywnie i na poważnie zajmujące się tą medytacją zawsze na pewnym stopniu wtajemniczenia są wprost konfrontowane z indyjską duchowością. Przedstawiciele Kościoła wielokrotnie wypowiadali się krytycznie na temat tej metody medytacji i jej negatywnych skutków dla ducha. Podobne opinie można usłyszeć w świadectwach osób, które z jogą miały do czynienia i otworzyły się przez to na demoniczną rzeczywistość duchową.

Mgot/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net