Jonny Daniels w IPP: Polski rząd, czy to PO, czy PiS, zawsze wspierał Izrael

Jonny Daniels udzielił wczoraj wywiadu w protestanckiej, antyklerykalnej telewizji internetowej „Idź Pod Prąd”. W jego wypowiedziach pojawia się ciekawy komentarz dotyczący postawy polskiego rządu wobec Izraela.

Zapytany przez prowadzącą dlaczego jest oddany „promowaniu Polski”, odpowiedział, że „wierzy, że słuszną rzeczą jest to robić”.

– To nie jest skomplikowana sprawa. Przybyłem do Polski i jak większość Żydów na początku nie ufałem jej. Ale im dłużej tu jestem, tym bardziej przekonuję się o tym, jacy naprawdę są Polacy: otwarci, przyzwoici. Mamy dużo wspólnej historii. Dało mi to możliwość zobaczenia i zrozumienia, że Polska i Polacy nie są rozumiani. Nie rozumie się też relacji polsko-żydowskich. Oczywiście były też złe momenty i powinniśmy o nich mówić. Ale większość z nas skupia się na tym, co złe, podczas gdy powinniśmy pamiętać też o tym, co dobre. To było dla mnie motywacją do tego, by zacząć działać w imię relacji polsko-żydowskich – mówił Jonny Daniels.

– I szczerze mówiąc nie było nikogo innego w naszym obozie politycznym, kto by się tym zajął. Polsko-żydowskimi stosunkami zajmowała się tylko lewica, która realizowała swoje cele zarówno po stronie żydowskiej, jak i polskiej – dodał.

– Prawica nigdy się tym nie zajmowała. Polska jest przyjacielem państwa Izrael. Polacy i polski rząd, czy to Platforma, czy PiS, zawsze wspierali Izrael. Stali z Izraelem zarówno przed ONZ, jak i przed Unią Europejską. Dlatego te relacje są ważne dla obu państw – wyjawił Jonny Daniels.

idzpodprad.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.