Jordania wypowiada wojnę islamistom

Abdullah II, król Jordanii wypowiedział wczoraj wojnę skierowaną przeciw islamskim bojownikom. Powodem było spalenie żywcem pilota jordańskich sił powietrznych, który trafił do niewoli na terytorium Syrii.

– Podejmujemy tę wojnę, by chronić naszą wiarę, nasze wartości i nasze ludzkie zasady. A wojna nasza będzie bezlitosna, będziemy tropić tę szajkę przestępców i zostaną dopadnięci w ich własnych siedzibach. Krew męczennika Muatha al-Kasaesbeha nie została przelana na darmo, a odpowiedź Jordanii i jej armii na przestępczy i tchórzliwy czyn przeciwko naszemu synowi będzie twarda – powiedział król Jordanii.

Kilka godzin po ukazaniu materiału filmowego pokazującego śmierć pilota, zdecydowano się na powieszenie dwóch osób skazanych za działalność terrorystyczną.

Kasaesbeh trafił do niewoli 24 grudnia. Jego myśliwiec F-16 rozbił się w trakcie ataku na pozycję islamistów w prowincji Rakka. Był to pierwszy przypadek wzięcia do niewoli w kampanii koalicyjnej USA-Syria przeciw Państwu Islamskiemu.

Szmar/telewizjarepublika.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Kontrrewolucja.net