13 kwietnia 2024
Wiadomości

Jurek: Morawiecki wtórował kierownictwu UE

Facebook Marek Jurek

Europoseł Marek Jurek krytycznie odniósł się do przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego, które wygłosił w zeszłym tygodniu w Brukseli. – Zamiast przedstawienia klarownej wizji zmian w Europie, premier wtórował kierownictwu Unii Europejskiej w najbardziej skrajnych pomysłach, jak podatki bezpośrednio nakładane przez Unię czy utworzenie armii europejskiej – stwierdził.

– O budowie militarnego wymiaru Unii Mateusz Morawiecki mówił zresztą nawet bardziej otwarcie od unijnych liderów – zauważył Marek Jurek. – Tak daleko odchodzących od suwerenności pomysłów nie uwiarygodnią więc największe nawet połajanki ze strony liderów Parlamentu Europejskiego – stwierdził. Dodał również, że „i na nie premier reagował tylko o tyle, o ile dotyczyły władzy”.

– Gdy zawzięcie atakowano projekt „Zatrzymaj aborcję”, uparcie milczał. A powinien przecież powiedzieć, że wprawdzie nie jest to projekt rządowy, ale tym bardziej musi zareagować na ataki na samo polskie społeczeństwo, które z tą inicjatywą wystąpiło. Zresztą wszyscy – mógł powiedzieć przywódcom Parlamentu polski premier – powinni być świadomi, że inicjatywa ta nawiązuje do fundamentalnej zasady polskiego porządku prawnego, szacunku dla życia od poczęcia potwierdzonego przez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja 1997 roku – podkreślił polityk.

– Nie oczekiwaliśmy od premiera, że będzie jak w Radio Maryja mówił o konieczności rechrystianizacji Europy, ale mógł i powinien bronić naturalnych fundamentów jej chrześcijańskiej cywilizacji. Zamiast tego zapewnił przywódców Unii Europejskiej, że „w sprawie wartości jesteśmy po jednej stronie”. Może to trochę lepiej niż „chcemy Polski takiej, jak Unia Europejska”. Ale jeśli w ogóle – to jedynie trochę – stwierdził Marek Jurek.

materiały prasowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net