Justin Trudeau w Polsce. „Kanadyjski Putin” spotkał się z premierem i prezydentem

Premier państwa kanadyjskiego Justin Trudeau przybył do Polski. Totalitarystyczny polityk spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem Andrzejem Dudą.

Dziś Justin Trudeau spotkał się z Mateuszem Morawieckim w Kancelarii Premiera. Szefowie rządów rozmawiali o możliwości koordynacji sankcji międzynarodowych wobec Rosji. Rozważane jest także dalsze wzmacnianie Ukrainy.

– Dziękuję za takie bardzo silne stanowisko, bycie zjednoczonym. Musimy pracować nad tym, jak działać w przyszłości, w jaki sposób można faktycznie uniezależnić się od rosyjskiej ropy i gazu, doprowadzić do tego, aby sankcje były skuteczne ze względu na przyszłość Europy, a także całą obronę społeczności transatlantyckiej – mówił premier Morawiecki.

„Kanadyjski Putin” podziękował Polakom za „wyjątkowość” podczas „straszliwego kryzysu”. – Polacy zrobili naprawdę dużo. Sankcje są bardzo ciężkie, bardzo surowe i będą trwały bardzo długo. Mamy tu bardzo zbliżone stanowiska, występujemy razem – mówił premier rządu w Ottawie.

Po godz. 15 Trudeau spotkał się w prezydenckiej kancelarii z prezydentem Andrzejem Dudą. Mieli rozmawiać o pomocy w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot przekazał, że Kanada zadeklarowała w tym aspekcie „duże wsparcie”. Dodał, że wynika to z faktu, że w Kanadzie żyje duża ilość Ukraińców.

Justin Trudeau to premier Kanady. Zasłynął brutalną pacyfikacją Konwoju Wolności w stolicy kraju. Był to społeczny sprzeciw wobec restrykcji koronawirusowych wprowadzanych przez rząd w Ottawie. Gdy pokojowe protesty nie ustawały, premier nakazał blokady środków finansowych na kontach a następnie siłowe i brutalne rozbicie manifestacji przez policję.

„Kanadyjski Putin” przekonywał przy tym, że przeciwnicy bezsensownych i szkodliwych restrykcji to faszyści i homofobi.

tvn24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net