9 kwietnia 2024
Wiadomości

Jutro protest rolników w Warszawie. Może być ich nawet 150 tys.

Jutro w Warszawie odbędzie się protest rolników. Zarejestrowano wydarzenie, w którym wziąć udział ma 150 tys. osób. Służby ostrzegają o możliwych poważnych utrudnieniach w ruchu w stolicy oraz okolicach, m.in. w Markach.

Jutro w Warszawie odbędzie się strajk generalny rolników. Rozpocznie się o godz. 11 przed Kancelarią Premiera. Następnie protestujący przejdą przed Sejm.

Organizatorzy spodziewają się ogromnej ilości protestujących. Łącznie rolników, myśliwych i leśników ma być razem około 150 tysięcy.

Rolnicy zapowiadają, że zostaną w Warszawie co najmniej do czwartku. Według RMF FM, do stolicy ściągnięto kilka tysięcy dodatkowych policjantów.

Policja ostrzega o możliwych bardzo poważnych utrudnieniach w ruchu. Utrudnienia możliwe są również w powiatach graniczących z Warszawą.

– Samorząd Marek otrzymał z Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia na naszym terenie. Zgodnie z zawartymi w piśmie informacjami, w zgromadzeniu ma uczestniczyć 70 ciągników i blisko 100 osób i ma ono mieć miejsce na wjeździe na skrzyżowanie dróg DW629 i S8. Zgromadzenie ma rozpocząć się 6 marca o godzinie 10:00 i potrwać do 7 marca do godziny 10:00. Blokada w tym miejscu spowoduje utrudnienia w ruchu w naszym mieście. Bardzo prosimy o zaplanowanie alternatywnych tras podróży w tym terminie – poinformowały władze podwarszawskich Marek na swojej stronie.

rmf24.pl / marki.pl

fot. ilustracyjne / fot. YT / Podlaskie24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net