19 maja 2024
Wiadomości

Kaczyński odszedł z rządu. „Niczego to nie zmienia, bo faktycznie to on trzęsie panującą oligarchią”

Jarosław Kaczyński poinformował dziś, że przestał być wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Jego formalnym następcą ma być szef MON Mariusz Błaszczak.

– Nie jestem już w rządzie. Premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Była to odpowiedź na pytanie, czy podjął już decyzję o terminie opuszczenia rządu.

Jak przekonywał, udało mu się wykonać plan, który sobie założył.

– Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem – przekonywał Kaczyński.

– Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie [pisownia oryg. – red. Kr]. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem. Chętnie bym doczekał do końca wojny, ale wygląda na to, że będzie się ona ciągnęła dłużej – zaznaczył.

– Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy – zapowiedział.

Jako następcę na stanowisku szefa komitetu ds. bezpieczeństwa wskazał Mariusza Błaszczaka.

– Kaczyński przestał być wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Co ciekawe, zupełnie niczego to nie zmienia, bo faktycznie to on trzęsie panującą oligarchią – skomentował na Twitterze Dominik Cwikła.

polsatnews.pl / twitter.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net