Kaczyński spotkał się z Orbanem

Zamek w Niedzicy foto: Wikimedia Commons
Zamek w Niedzicy
foto: Wikimedia Commons

Sześć godzin trwało spotkanie szefa węgierskiego rządu z prezesem partii PiS. Kaczyński zaprosił Wiktora Orbana do pensjonatu w Niedzicy, rozmowy trwały od jedenastej.

Najpopularniejsze są pogłoski o rzekomej wymianie doświadczeń obu liderów. Piastując swój urząd już trzecią kadencję, premier Węgier wielokrotnie spotykał się z ogromną krytyką władz europejskich, grożących nawet odebraniem Węgrom prawa głosu w Radzie Europy. Charyzmatyczny przywódca Fideszu nie tylko zniósł krytykę, ale znacząco wzmocnił rodzimą gospodarkę. Dzięki temu cieszy się dużym poparciem swoich rodaków. Doświadczenia Orbana z reformowania sfery mediów publicznych czy Trybunału Konstytucyjnego byłyby bardzo pożądaną wiedzą dla prezesa PiS. Dzięki umiejętnej polityce, Węgry ograniczyły znacząco wpływy zagranicznego kapitału w formie hipermarketów i korporacji.

Według Hungary Today najprawdopodobniejszym powodem tak długiej rozmowy obu panów miałby być zaplanowane na dzisiaj spotkanie Orbana z Davidem Cameronem. Brytyjski premier chciałby dokonać ostrych cięć socjalnych wobec imigrantów zarobkowych, którymi w dużej mierze są Polacy, ale i Węgrzy zamieszkali na Wyspach. Bardzo możliwe, że premier Węgier chciał wzmocnić swoje argumenty udzieleniem mu poparcia przez Polskę.

Podo/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.