Kaczyński: To on będzie kandydatem PiS na prezydenta

Joanna Anuszkiewicz/Kontrrewolucja.net ⓒ

Jarosław Kaczyński powiedział, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda. Zastrzega przy tym, że decyzja będzie oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.

– Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii – powiedział Kaczyński w rozmowie z „Sieci”.

Oprócz tego poseł PiS wyraził zadowolenie z działań premiera. – Premier, który od razu wszedł, potocznie mówiąc, w ogień, bardzo dobrze się sprawdził – powiedział. Jest oczywiście, jak każdy z nas, człowiekiem i zawsze są sprawy, które trzeba rozwiązywać, ale to jak szukanie pyłku na pięknym dywanie – twierdził.

Zapytany o wybory samorządowe zapowiedział, że jego partia chce powiększyć „swój stan posiadania”. – Ale nie chcę w tej chwili mówić o liczbach. […] Proszę pamiętać, że w wyborach do sejmików wyniki dużych partii są zawsze znacznie niższe niż wyborach do Sejmu i Senatu. Wszyscy dostają mniej – powiedział poseł Jarosław Kaczyński.

rmf24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net