Kadyrow stawia „ultimatum” wobec Zachodu z terminem… 31 lutego

Przywódca proputinowskich Czeczenów Ramzan Kadyrow opublikował oświadczenie, w którym grozi Zachodowi. Postawił też ultimatum z terminem 31 lutego.

Państwa Zachodu zmieniły przez sobotę i niedzielę swoje podejście do Rosji. Kolejne państwa uruchamiają kolejne sankcje. Nie ma też sprzeciwu wobec wyłączenia rosyjskich banków z systemu finansowego SWIFT.

Dla Rosji to realnie trudna sytuacja. Ramzan Kadyrow, przywódca proputinowskich Czeczenów publicznie ogłosił wysłanie swoich islamskich żołnierzy na Ukrainę. Tzw. „kadyrowcy” uchodzą za brutalną formację. Sam Kadyrow oskarżany jest o wiele zbrodni, w tym porwania i zabójstwa. Sam jednak nie przyznaje się do żadnych ze stawianych mu zarzutów.

Ogłosił też, że sankcje wobec Rosji są „tak absurdalne, że pozostaje nam tylko śmiać się z tych bezowocnych prób”. W oświadczeniu w serwisie „Telegram” określił sankcje mianem „kompletnej żenady”. Zażądał jednocześnie, by premier Zjednoczonego Królestwa Boris Johnson, szef brytyjskiego MSZ Liz Truss, szefowa KE Ursula von der Leyen oraz szef unijnej dyplomacji Josep Borrell „zrezygnowali ze swoich impertynenckich i pretensjonalnych” oświadczeń. Zagroził następującymi „sankcjami”: Zamrożenie wszystkich rublowych aktyw Johnsona w czeczeńskich bankach, nałożenie embarga na aktywa brytyjskich oligarchów w Ackhoi-Martanie oraz później w Samaszkach, uznanie lewostronnego ruchu drogowego za „nikczemny relikt średniowiecza” oraz uznanie, że nie istnieje angielska herbata.

Postawił również termin swojego ultimatum: 31 lutego. Postawę i groźby Kardyrowa – przedstawione w formie nieironicznej – podała m.in. RIA Novosti.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net